• www.facebook.com

ALTIN HAMLE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ÇORUM

"HERKES İÇİN SPOR"

Üyelik Girişi
Site Haritası
Saat
FIDE Online Satranç Olimpiyatı’nda İkinci Günün Sonunda Millilerimiz Zirvede

Günün ilk turu olan dördüncü turda kuvvetli Hırvatistan ile oynayan millilerimiz Saric-Solak ve Ena Cvitan- Sıla Çağlar eşleşmelerindeki beraberlikler dışında rakibine puan şansı tanımadı ve 5-1 gibi farklı bir skorla önemli bir engeli daha kayıpsız geçmiş oldu. Açılıştan kötü çıkmasına karşın GM Şanal’ın Bosiocic’e karşı gösterdiği direnç sonrasında Hırvat büyükustanın yolunu şaşırması, IM Gökerkan ve WGM Öztürk’ün güzel oyunları turun önemli oyunları arasında sayılabilirdi.

Beşinci turda satrançta kendine has bir ekol olan İzlanda vardı. 80’lerin sonu-90’ların başında dünyanın en iyi oyuncularından olan Hjartarson gibi bir satranç efsanesine karşı Pirc’te birkaç yer dışında neredeyse model bir parti oynayan GM Vahap Şanal’ın kazancı öğreticiydi. Thorfinsson-Ali Marandi partisi büyük karışıklıkların ardından berabere olurken günün diğer berabere biten eşleşmesinde Gökerkan iyi bir finalde kazanç şanslarını değerlendiremeyince Stefansson takımına bir yarım puan kazandırmış oldu. Dört ve altıncı masalarda her iki takım da birer galibiyet elde ederken günün skoru belirleyen partisi ise kesinlikle Atalık-Ptacnikova oldu. Birçok defa gidip gelen oyunda son hatayı yapan Ptacnikova olunca skor 4-2 olarak lehimize sonuçlandı.

Günün son turunda rakibimiz Şili karşısında yine farklı bir skor elde ettik. Özellikle Dragan Solak’ın Vasquez Schroeder’in biraz temkinsiz oyununa karşı merkezde verdiği tepki ve sonrasındaki güzel kazancı satranca yeni başlayanlar için öğretici nitelikteydi. Atalık, Çağlar ve Öztürk’ün galibiyetleri ve diğer iki masada iki beraberlik de eklenince turun skoru belli olmuş oldu: 5-1

Yarın TSİ 17:00-18:00-19:00’da oynanacak üç turda ise bizi elbette zirve mücadelesi verdiğimiz zorlu rakipler bekliyor: sırasıyla İsveç, Sırbistan ve Norveç. Sporcularımızı gönülden tebrik eder, üst klasmana yükselme yolundaki mücadelelerinde başarılar dileriz!

Haber: Tarık Selbes

Resmi Site: https://olymp.fide.com

Sıralama/Eşlendirme/Sonuçlar: http://chess-results.com/tnr532154.aspx

Oyunlar: https://www.chess.com/events/2020-fide-online-olympiad-division-2-pool-d

  
303 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret278451
Hava Durumu
Takvim