• www.facebook.com

ALTIN HAMLE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ÇORUM

"HERKES İÇİN SPOR"

Üyelik Girişi
Site Haritası
Saat
Türkiye FIDE Online Satranç Olimpiyatı’nda!

Tüm kayıtlı takımların 2018 Satranç Olimpiyatı’ndaki genel ve kadınlar kategorilerindeki bileşke final sıralamalarına göre beş farklı klasmana ayrıldığı yarışmada Türkiye, sıralamada 32. sırada yer aldığı için ilk beş takımın -ve dört kıta tarafından aday gösterilen beşer takımın (toplam 20 takım)- katılmaya hak kazandığı en üst klasmanın bir altındaki klasmanda, D grubunda mücadele ediyor. Döner sistem oynayacağımız grup maçlarında rakiplerimiz İzlanda, Şili, İsveç, Sırbistan, Danimarka, Guatemala, İrlanda, Hırvatistan ve Norveç olacak. Beş ayrı grupta 9 tur sonunda ilk üç sırayı elde eden takımlar üst klasmana yükselecek ve 40 takımla dört ayrı grupta oynanacak üst klasmanda grup aşamasını geçerek eleme usulü oynanacak play-off aşamasına katılmak için hak kazanmak ve nihayetinde şampiyon olmak için yarışacaklar.

Altı masa üzerinden oynanacak (1,2: genel; 3,4: kadın; 5: 20 yaş altı; 6: 20 yaş altı kız) müsabakada altı ana oyuncunun yanı sıra takımların altı yedek oyuncu da bulundurma hakkı mevcut. Kaptanlığını uluslararası ustamız Oğulcan Kanmazalp’in üstlendiği Milli takımımızın ana kadrosu sırasıyla GM Dragan Solak, GM Vahap Şanal, IM Ekaterina Atalık, WGM Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu, IM Cem Kaan Gökerkan ve WIM Sıla Çağlar olarak şekillenirken yedek oyuncularımız ise yine masa sırasına göre şöyle: GM Emre Can, GM Cemil Can Ali Marandi, WGM Kübra Öztürk Örenli, IM Deniz Özen, WFM Ece Özbay.

Chess.com platformu üzerinden 15 dakika + her hamlede 5 saniye eklemeli zaman kontrolünde oynanacak ikinci klasman maçları 14 Ağustos’ta TSİ 17:00’de başlayacak. İlk tur rakibimiz Danimarka karşısında oyuncularımıza başarılar diliyoruz!

Resmi Site: https://olymp.fide.com

Sıralama/Eşlendirme/Sonuçlar: http://chess-results.com/tnr532154.aspx

Oyunlar: https://www.chess.com/events/2020-fide-online-olympiad-division-2-pool-d

  
418 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret297668
Hava Durumu
Takvim