• www.facebook.com

ALTIN HAMLE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ÇORUM

"HERKES İÇİN SPOR"

Üyelik Girişi
Site Haritası
Saat
Yeni Normalleşme Süreci Çalışma Prensiplerine İlişkin Rehber

Devletimiz tarafından alınan kararlar doğrultusunda 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle ülke genelinde yeni normalleşme dönemine geçilerek birçok kurum ve kuruluşta yasal olarak çalışma engeli kaldırılmıştır. Bu karar doğrultusunda, satranç eğitimi veren kurslar, kulüpler, merkezler ve benzerleri gerekli asgari şartları yerine getirmeleri halinde yüz yüze eğitim vermeye başlayabileceklerdir. COVID-19 sürecinde yeni normalleşme dönemine girerken alınacak önlemleri değerlendirmek üzere Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) Sağlık Kurulunun da katılımlarıyla 4 Haziran 2020 tarihinde toplantı düzenlendi. Toplantının ardından kuruluan COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu tarafından satranç eğitim merkezlerinin bu süreçteki çalışmalarına ilişkin bir rehber oluşturuldu.

Satranç eğitim merkezleri yeni normalleşme süreci çalışma prensiplerine ilişkin rehber için tıklayınız.

COVID – 19 Çalışma Prensipleri Komisyonu, içerisinde bulunduğumuz Pandemi sürecine yönelik satranç turnuvaları, hakem ve antrenörlük kursları, eğitim merkezleri ile ilgili aşağıdaki kararları almıştır;

  • 30 Haziran 2020 tarihine kadar fiziksel olarak satranç turnuvalarının yapılmaması,
  • 30 Haziran 2020 tarihine kadar hakem ve antrenörlük kurslarının düzenlenmemesi,
  • Normalleşme süreci ile birlikte faaliyetlerine başlayacak olan eğitim merkezleri için yukarıdaki rehber hazırlanmıştır.  Türkiye Satranç Federasyonu, COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu tarafından ikinci bir rehber yayınlanıncaya kadar, bu önerilere uygun olarak çalışmalarını yürütülmesi gerekmektedir.

TSF tarafından kurulan COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu tarafından alınan öneriler ve TSF Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar COVID-19’un Dünya ve Türkiye’deki etkilerinin değişimine bağlı olarak düzenli olarak güncellenecektir.

  
287 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret275675
Hava Durumu
Takvim